Jak dobrać odpowiedni rozmiar czapki dla dziecka?

0
Jak dobrać odpowiedni rozmiar czapki dla dziecka?

Jako rodzice chcemy zadbać o komfort i ciepło naszego dziecka w każdych okolicznościach. Dobranie odpowiednich ubrań w pasujących rozmiarach może być wyzwaniem dla rodziców. Jak odpowiednio dobrać czapkę? Jak zmierzyć obwód głowy dziecka, żeby czapka nie była ani za mała, ani za duża? Jak dobrać odpowiedni rozmiar czapki dla dziecka? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu. Podajemy też tabelę rozmiarów czapek, aby dopasować jak najlepszą opcję dla naszej pociechy.

Jak zmierzyć rozmiar czapki dla dziecka – poradnik dla rodzica

Ponieważ rozmiar czapki nie zależy od wieku dziecka tylko od obwodu jego głowy, należy dokładnie zmierzyć jej rozmiar. Dzieci rosną w różnym tempie i mogą mieć różny rozmiar niezależnie od wieku. Obwód głowy w centymetrach będzie jednocześnie rozmiarem czapki dla dziecka. 

Tabela rozmiarów czapek dla dzieci:

rozmiar  rekomendowany wiek obwód głowy w cm
35/39 0-6 miesięcy 35-39 cm
39/43 3-9 miesięcy 39-43 cm
43/46 9-12 miesięcy 43-46 cm
47/50 12-18 miesięcy 47-50 cm
51/53 2-5 lata 51-53 cm
53/55 5-9 lata 53-55 cm
55/57 9-13 lat 55-57 cm

Jak dobrać odpowiedni rozmiar czapki dla dziecka? Sprawdź pełną tabelę rozmiarów.

Jakie czapki dla dzieci są modne w sezonie jesień 2021?

Czapki są jednym z głównych elementów mody jesienno-zimowej. W sezonie 2021/2022 dominować będą ciepłe, radosne, energetyzujące barwy, a także stonowane pastele. Dobrym pomysłem na okres przejściowy kiedy nie jest jeszcze bardzo zimno na zewnątrz, a czasem nawet nadal bardzo gorąco są czapki z daszkiem. Z jednej strony mogą chronić nasze dziecko przed chłodem, a drugiej przed oślepiającym słońcem. Akcesoria takie jak czapki, szaliki czy rękawiczki nie tylko mają funkcję praktyczną, ale również nadają stylizacjom charakteru. Dzieciaki mogą bawić się modą i wyrażać swoją osobowość i przynależność do danej grupy poprzez ubrania z podobnymi elementami, wzorami czy kolorami. W tym sezonie modne będą motywy leśnych roślin, a także ciepłe otulające tkaniny, które zapewnią komfort naszym maluchom.  

Dzieci chętniej zakładają czapki ze wzorami swoich ulubionych postaci z bajek, bohaterów z filmów lub zwierzątek. Warto przed zakupem zapoznać się z gustem naszego dziecka i być na bieżąco z jego ostatnimi fascynacjami. Jak wiadomo nie tak łatwo zachęcić maluchy do noszenia nakrycia głowy. Dzięki temu, że będą na nich ulubione postacie – łatwiej będzie im zaakceptować tę dodatkową część garderoby. Każde dziecko lubi mieć własny styl, możemy zachęcić je do wspólnych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *