Wypożyczenie telefonu – nowy ważny trend w biznesie

0
wynajem długoterminowy

O ile jeszcze kilka lat temu szczytem luksusu było zmienianie modeli telefonu na najnowsze, o tyle dziś podchodzi się do tego z coraz większą dozą rozsądku. Oczywiście smartfon, jako jedno w podstawowych narzędzi pracy oraz komunikacji, musi być sprawny i działać bez zarzutu, ale przy bardziej kosztownych modelach przedsiębiorcy coraz częściej zastanawiają się kilka razy zanim zdecydują się na zmianę telefonów pracowników.

Używany Iphone 13 w zasięgu ręki

Kuszące są zwłaszcza modele Apple, czyli cieszące się świetną renomą Iphony, jednak ich rynkowe ceny sprawiają, że nie jest to produkt łatwo osiągalny dla każdego. Dlatego coraz częściej zarówno firmy, jak i osoby prywatne, decydują się na wypożyczenie telefonu zamiast jego zakupu. Z jednej strony to możliwość korzystania z wysokiej jakości sprzętu za relatywnie niewielkie pieniądze, z drugiej możliwość swoistego testu. Ktoś, kto nigdy nie używał produktów spod znaku nadgryzionego jabłka, może nie odnaleźć się w nowym systemie operacyjnym, wypożyczenie telefonu na określony czas jest więc znakomita okazją do przekonania się, czy przykładowy Iphone 13 to sprzęt na miarę naszych potrzeb i upodobań.

Cym jest wynajem długoterminowy?

Oprócz takich wymiernych korzyści, wypożyczenie telefonu zamiast jego kupna, wpisuje się w światowy trend w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. Jednym z jego elementów jest ekonomia cyrkularna, opierająca się m.in. na wydłużeniu cyklu życia produktu. Poddane niezbędnym przeglądom i ewentualnym naprawą smartfony mogą służyć znacznie dłużej, niż często ma to miejsce, zwłaszcza w firmach. Wypożyczenie telefonu jest więc także korzystne dla planety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *