Jakie zabezpieczenia przed ptakami wybrać?

0
odstraszacz gołębi

Problem z natrętnym ptactwem dotyczy osób mieszkających zarówno w mieście, jak i na wsiach. Najczęściej nieproszonymi gośćmi są gołębie, które ze względu na fakt, że z ludźmi mają do czynienia na co dzień, nie boją się przebywać w miejscach przez nas uczęszczanych. Ptaki są nie tylko nosicielami chorób, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu, ale potrafią też wyrządzić szkody materialne. Ich odchody są przyczyną m.in. zniszczonych dachów i elewacji. Ponadto oznaczając swoją obecność w takich miejscach jak przystanki autobusowe i dworce, wpływają negatywnie na ich aspekty wizualne. Z wyżej wymienionych powodów warto zaopatrzyć się w odpowiedni odstraszacz gołębi.

Zdecydowanie najczęściej spotykanym odstraszaczem są specjalne kolce. Jest to system cienkich igiełek, które montowane są na krawędziach obiektów takich jak parapety, dachy, przystanki autobusowe itd. System kolców uniemożliwia gołębiom przesiadywanie w wyznaczonych przez nas miejscach. Zakończone są małymi, nieostrymi kulkami, aby nie ranić zwierząt, a jedynie uniemożliwić im dostęp do danych obszarów. Z uwagi na to, że osadzone są na bezbarwnej podstawie, są mało widoczne i obiekty, na których zostały ustawione, nie ucierpią na tym wizualnie.

Dla osób, które borykają się z problemem niechcianych gości na własnym balkonie, najlepszym rozwiązaniem będzie siatka zabezpieczająca przestrzenie półotwarte. Dostępne na rynku siatki różnią się wielkością oczek, aby móc je dostosować do występującego w okolicy ptactwa. Wykonane są z bardzo trwałego materiału, dzięki czemu charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Tego typu zabezpieczenie można zamontować na wcześniej przyklejonych zaczepach lub na specjalnej ramie ze stalowej linki.

Innym często spotykanym zabezpieczeniem są widoczne głównie na ekranach wygłuszających wzdłuż tras naklejki z sylwetką drapieżnego ptaka. Oprócz takich miejsc są one skutecznym zabezpieczeniem szklanych biurowców, o które rozbijają się ptaki lecące z dużą prędkością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *