akcesoria motocyklowe

Każdy kto jeździ na motorze doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest odzież dla motocyklisty. Dobrze dobrany strój z pewnością zapewnia komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo, chroni nasze ciało przed otarciami podczas upadku, ale także innymi bardziej groźnymi urazami. Jednym z ważniejszych elementów jest dobrze dobrany kombinezon na motor, jednak jeszcze większą uwagę powinniśmy przywiązać do odpowiedniego kasku. Ogromny wybór kasków ma w swojej ofercie sklep Klim.

 

Wszyscy doskonale wiemy, że kask na motocykl to podstawowy element związany z ochroną i bezpieczeństwem motocyklisty, jego obowiązkowe posiadanie wynika również z przepisów prawa. Niestety nie wszyscy motocykliści i posiadacze jednośladów zdają sobie z tego sprawę. Początkujący natomiast często nie wiedzą w jaki sposób dobrać odpowiedni kask, a przez to korzystają z kasków które są źle dobrane i nie zapewniają im odpowiedniego bezpieczeństwa.

Gdzie kupić kask na motor

Dobry kask na motocykl znajdziemy w większości sklepów które zajmują się sprzedażą akcesoriów motocyklowych. Musimy wziąć pod uwagę to, że kaski na motocykl różnych firm nie mają spójnego systemu rozmiarów. A więc wielkość M jednej firmy nie musi odpowiadać wielkości M innej firmy.

Więcej informacji:  https://borgahale.com.pl/jak-motocyklista-powinien-dbac-o-swoje-bezpieczenstwo/

Rodzaje kasków

Decydując się na kupno kasku szczególnie w sytuacji, kiedy jest to nasz pierwszy kask musimy mieć świadomość tego, że kaski różnią się od siebie w zależności od tego czy będzie to kask na motocykl crossowy, sportowy czy na motor choper. Kaski te różnią się od siebie przede wszystkim kształtem jak również katem wizjera czy tłumieniem hałasu, a także wentylacją. A zatem decydując się na zakup kasku musimy przede wszystkim znać plany odnośnie co   do swojej jazdy, wart również wziąć pod uwagę rodzaj posiadanego motoru. Jeśli planujemy jeździć turystycznie, wybierzmy kask szczękowy np. kask krios. Jeżeli jednak największą frajdę sprawia nam szybka jazda na sportowym modelu wybierzmy kask na motocykl sportowy, integralny kask agv.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *