Czasami każdy z nas potrzebuje skorzystać z taksówki. Są to najczęściej awaryjne sytuacji, kiedy to na przykład nasz samochód został w warsztacie i aktualnie nie możemy z niego skorzystać lub gdy chcemy wrócić do domu z imprezy, która się późno skończyła. W takich przypadkach przydaje się mieć zapisany w pamięci swojego telefonu numer do jednej z korporacji taksówkarskich.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

taxi-1209542_640Zamawiając taksówkę warto zwrócić uwagę na korporację, do której dzwonimy. Otóż poszczególne korporacje mają różne ceny, chcą bowiem mieć jak najbardziej korzystną ofertę dla swoich potencjalnych klientów. Ponadto, pamiętajmy o tym, że możemy zamówić taksówkę bagażową. Jest to szczególnie istotne, jeżeli chcemy przewieźć samochodem nieco większy ładunek.

Kwestie finansowe

Pamiętajmy, że zamawiając taksówkę płacimy nie tylko za każdy przejechany kilometr. Otóż kierowcy liczą sobie również opłatę za rozpoczęcie jazdy, czyli za tak zwane „trzaśnięcie drzwiami”. Ta opłata bywa bardzo zróżnicowana i waha się najczęściej od kilku do kilkunastu złotych. Ponadto, taksówkarz doliczy także opłatę, jeśli będzie musiał na nas poczekać. Dlatego też jeżeli przewidujemy taką konieczność, lepiej od razu zapytajmy ile to będzie nas kosztowało.

Jak zamówić taksówkę?

water-taxi-1252415_640Wielu z nas zastanawia się jak zamówić taxi w stolicy. Nic bardziej prostszego. Otóż najłatwiejszym sposobem jest po prostu zadzwonienie do danej korporacji. Jeżeli z pewnych względów ten sposób nie jest dla nas najlepszy, wówczas możemy zamówić taksówkę sms-em lub nawet przez Internet. Wystarczy bowiem wpisać w wyszukiwarkę „taxi w Warszawie” i znajdziemy wiele linków prowadzących do stron korporacji. Ciekawym sposobem zamawiania taksówek są również aplikacje na smartfony.

Niezależnie od tego jak często jeździmy taksówkami, warto mieć na ich temat pewną podstawową wiedzę. Nigdy przecież nie wiadomo kiedy będziemy musieli skorzystać z tego typu usługi. Dlatego też dobrze jest wiedzieć na co należy zwrócić uwagę, abyśmy byli zadowoleni z podróży.

2 thoughts on “Zamawianie taxi w stolicy

  1. Całkowicie zgodzę się z autorem. Nie jest jednak tak różowo jakby mogło się wydawać bo wbrew pozorom taksówek jest za mało. Prostym przykładem były ostatnie rozgrywki na euro w godzinach wieczornych. Wtedy było ciężko zamówić taksówkę już nie mówiąc o dodzwonieniu się do korporacji taksówkarskiej.

  2. Hi blogger, i must say you have very interesting content here.
    Your page can go viral. You need initial traffic only.
    How to get it? Search for: Mertiso’s tips go viral

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *