Zabezpieczenie konstrukcji dachu – taśma kalenicowa i membrana na dach deskowany!

0
taśma kalenicowa

Coraz popularniejsze w branży budowlanej jest tzw. taśma kalenicowa, która stanowi doskonałe zabezpieczenie miejsca pomiędzy gąsiorami dachowymi a pokryciem dachowym. Dzięki temu wilgoć, która przedostaje się z zewnątrz, nie będzie wnikać w konstrukcję dachu – to mogłoby doprowadzić nawet do całkowitego uszkodzenia całej konstrukcji. Warto też dodać, że taśma kalenicowa zapewnia odpowiedni poziom wentylacji pomieszczeń domu, dzięki czemu powietrze w rejonach kalenicy może spokojnie przepływać.

Jeśli chcesz naprawdę dobrze zabezpieczyć konstrukcję dachu i mieć pewność, że jego powierzchnia będzie właściwie zaizolowana, koniecznie zainwestuj w materiał – membrana na dach deskowany. W tym przypadku zasada działania jest podobna. Stała ochrona desek konstrukcyjnych oraz wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania dachu przez wiele lat – to właśnie główne cechy, jakimi wyróżnia się membrana na dach deskowany. Jej najistotniejsze atuty, to:

  • odporność na rozerwania,
  • paroprzepuszczalność,
  • maksymalna wydajność,
  • szczelność połączeń,
  • niepalny materiał.

Do stworzenia naprawdę wytrzymałej, odpornej na zewnętrzne warunki atmosferyczne powierzchni dachu, warto wykorzystać takie materiały, jak taśma kalenicowa i membrana na dach deskowany. Inwestycja w wysoce wytrzymałe i odporne na starzenie membrany to szansa na zbudowanie dachu, który wytrzyma wiele lat bez konieczności prowadzenia prac remontowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *