Zabawa z podłogą interaktywną

0
podłoga interaktywna cena

Nowoczesne technologie multimedialne otwierają nam dostęp do nieznanych dotąd możliwości nauczania dzieci. Za sprawą tego typu rozwiązań, codzienna zabawa stanie się pretekstem do poznawania nowych rzeczy, a także rozwoju najważniejszych zdolności – zarówno tych poznawczych, jak i ruchowych.

Dobrym na to przykładem są podłogi interaktywne, które składają się ze specjalnie dobranych projektorów oraz czujników ruchu. Są to niezwykle przydatne pomoce dydaktyczne do zajęć rewalidacyjnych oraz rehabilitacyjnych. Wszelkie gry i zabawy „obsługiwane” są bowiem poprzez ruchy ciała. Z też powodu podłogi multimedialne stają się coraz popularniejsze nie tylko w szkołach, ale również w ośrodkach rehabilitacyjnych. To wspaniała technologia, która stanowi uzupełnienie dla bardziej tradycyjnych produktów i zabawek dostępnych w domach, przedszkolach i żłobkach, np. takich jak drewniany łańcuszek do smoczka.

To jednak nie koniec. Tego typu podłogi pozwalają bowiem w skuteczny sposób zachęcić dzieci do nauki i poznawania wielu nowych rzeczy. Mogą one posłużyć między innymi podczas lekcji języka obcego, matematyki, geografii, historii czy programowania. Motywują dzieci do skupienia uwagi na wykładanym temacie. Podłogi interaktywne zapewniają sprytne połączenie technologii z edukacją. Z jednej strony uczy wielu przydatnych kwestii, natomiast z drugiej zapewnia mnóstwo dobrej zabawy.

Tego typu pomoce naukowe można łatwo dobierać, w zależności od potrzeb, a także tego, z jakiego pakietu aplikacji i gier ma korzystać podłoga interaktywna. Cena zawsze będzie więc ustalana indywidualnie dla zamawiającego. Przed zakupem warto przeanalizować dostępne pakiety i zastanowić się, które z nich okażą się odpowiednie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *