Tak bardzo fotografia ślubna

3

Uwiecznianie tak ważnych uroczystości życiowych, jak ślub jest niezwykle istotne. Młoda para pragnie, by wszystko było tego dnia idealne. Wiele miesięcy przygotowań, piękna długa suknia u panny młodej, perfekcyjny makijaż oraz elegancka fryzura to tylko kilka spośród wielu powodów, dzięki którym fotograf ślubny nie powinien zaliczać się do grona osób doświadczonych, które będą doskonale wiedziały, w jaki sposób uchwycić wyjątkowe chwile. Nie da się ukryć, że talent nie jest tutaj jedynym i wystarczającym aspektem.

Fotograf ślubny powinien być osobą o nienagannym warsztacie. Niezbędny okaże się także odpowiedni aparat, którym uda się wykonać zdjęcia w różnych ujęciach. Z pozoru to samo miejsce może wyglądać zupełnie inaczej. Fotograf powinien zdawać sobie sprawę, że wykonywane z okazji ślubów i wesel odpowiednich dekoracji i kwiatów, także powinno być uwiecznione. Wesela to także ważne spotkania rodzinne, na których pojawia się kilka pokoleń danej rodziny, dzięki czemu mogą spotkać się i cieszyć obecnością.

Nawet na Święta Bożego Narodzenia nie zbiera się tak liczna grupa ludzi. Może się więc okazać, że wesele będzie jedyną okazją ku temu, by fotograf ślubny uchwycił całą rodzinę w jednym miejscu o jednym czasie. Zachęca się młode pary do tego, by planowały swoją uroczystość w letnie dni, gdy kwitną ptaki i nie ma problemów z nieodpowiednią pogodą za oknem. Także warunki atmosferyczne mogą znacząco zepsuć ten wyjątkowy dzień, o ile nie zostaną wprowadzone odpowiednie środki ostrożności.

Stąd także, planuje się organizację przyjęć w plenerze w ukryciu barwnych, drewnianych altanek o rozmaitych kształtach. Mogą one stanowić odpowiednią ochronę w czasie deszczu czy nadmiernego słońca, dlatego warto się nad tym zastanowić.

Fotograf ślubny powinien być „wszechobecny” – powinien być w ciągłym ruchu, by uchwycić zarówno gości starszych, jak i młodszych – tych bawiących się na parkiecie, jak i tych, którzy będą siedzieli przy stołach i prowadzili rozmowy. Niezwykle uroczo wyglądają również dzieci na fotografiach ślubnych.

3 thoughts on “Tak bardzo fotografia ślubna

  1. Trzeba patrzeć fotografom na ręce bo mogą sami zepsuć dobre zdjęcia źle zrobionym retuszem jak u mojej siostry na ślubie wstawiając komputerowo oczy fotograf tłumaczył się że zrobił redukcję oczu. Efekt był paskudny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *