Rezonans magnetyczny głowy – kiedy się go wykonuje?

0
mr głowy

Właściwa diagnostyka jest podstawą leczenia wielu chorób i schorzeń. Szybkie reagowanie pozwala znacząco zwiększyć szansę na wyleczenie, zwłaszcza w przypadku szczególnie ciężkich przypadłości, które mogą zagrażać życiu.

Między innymi właśnie dlatego lekarze bardzo często sięgają po sprawdzone metody, które od razu dają ogląd na to, jak wygląda sytuacja. Rezonans magnetyczny głowy to dla wielu pacjentów prawdziwy ratunek, dzięki któremu mogli liczyć na przeprowadzenie szybkiego, skutecznego leczenia.

Wskazania do przeprowadzenia rezonansu głowy

Jest to metoda tak precyzyjna, że stosuje się ją bardzo często. Przede wszystkim w przypadku podejrzenia udaru i guza mózgu. Rezonans głowy pozwala również wykryć stany padaczkowe, wady rozwojowe mózgu, krwawienie wewnątrzczaszkowe powstałe z powodu urazu czy też zakażenie ośrodkowego układu nerwowego.

Do tego dochodzi także wykrywanie chorób naczyniowych, ucha wewnętrznego, przysadki i narządu wzroku. Jak więc widać, rezonans umożliwia wykrycie wielu schorzeń. Z tego właśnie powodu warto decydować się na niego odpowiednio wcześnie, gdy nie jest jeszcze za późno, by rozpocząć skuteczną terapię.

Biorąc to pod uwagę, dobrze jest zdecydować się na MR głowy w prywatnej klinice. Dlaczego? Ponieważ zyskujemy pewność, że pomoc uzyskamy znacznie szybciej, niż ma to miejsce w publicznej służbie zdrowie. Wszystko dzięki znacznie mniejszym kolejkom. Kliniki tego typu z reguły korzystają również z super nowoczesnych aparatów, których działanie jest niezwykle precyzyjne. Na usługi prywatne powinny decydować się też osoby cierpiące na klaustrofobię. Jak wiadomo, aparaty do rezonansu w wielu przypadkach są wyposażone w niewielkie otwory, przez co w trakcie badania pacjent może cierpieć na nieprzyjemne uczucie zamknięcia w ciasnej przestrzeni. W nowoczesnych aparatach otwory te są jednak znacznie większe, dzięki czemu na badanie zdecydować mogą się także klaustrofobicy. Na szczęście na rynku działa wiele prywatnych klinik, które korzystają z takich właśnie sprzętów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *