Po czym poznać dobrego fotografa?

0
dobry fotograf białystok

Z każdym rokiem na rynku przybywa fotografów. Ze względu na teoretycznie prosty start za fotografii podejmuje się wiele niedoświadczonych osób, dlatego coraz łatwiej trafić na fotografa, który nie sprosta naszym oczekiwaniom. Jak i gdzie szukać zaufanych osób, które w sposób przemyślany udokumentują nasz ślub lub chrzciny dziecka?

Poszukaj wśród bliskich

Jeżeli ktoś z Twoich znajomych lub rodziny wynajmował niedawno fotografa i dysponuje zdjęciami oraz filmem z wesela lub innej okazji, warto spytać, jak chwali sobie współpracę z ekipą filmującą, lub po prostu obejrzeć nagranie z uroczystości. Bliskie osoby są najlepszym źródłem informacji i to właśnie od nich należy zacząć poszukiwania.

Internet

Większość osób na samym początku właśnie tutaj zaczyna szukać fotografa. Bardzo często osoby, które zajmują się robienie i obróbką zdjęć posiadają swoje strony internetowe wraz z galerią. Wystarczy wpisać w przeglądarkę frazę typu „dobry fotograf Białystok”. Dobrym pomysłem jest także poszukanie opinii klientów o danym usługodawcy. Polecić fotografa może także pracownik salonu sukien ślubnych. Należy jednak pamiętać, że zanim podpiszemy umowę, koniecznie trzeba się spotkać osobiście z fotografem w celu omówienia szczegółów.

Nie odkładaj na ostatnią chwilę

Z renomowanym i szanowanym fotografem zazwyczaj nie podpiszemy umowy tydzień lub miesiąc przed planowaną uroczystością. Takie osoby mają zabukowane terminy nawet rok do przodu, dlatego im wcześniej zajmiemy się tym tematem, tym większa szansa, że polecany fotograf będzie w danym terminie dostępny.

Umowa to podstawa

Nawet w przypadku, gdy fotograf jest naszym dobrym znajomym, musimy podpisać z nim umowę. Są one niezbędne, gdy zatrudniona osoba nie wywiąże się ze swoich obowiązków. Jeżeli fotograf nie zaproponuje umowy lub odmówi jej podpisania, należy się mocno zastanowić, czy chcemy taką osobę zatrudnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *