Organizacja pokoju dziecka

0
kosze na zabawki

Okazuje się, że urządzając pokój malucha, nigdy nie powinniśmy kierować się jedynie kwestiami estetycznymi i dekoracyjnymi. Oczywiście, na przykład kolorystyka i wszelkie ozdobniki są ważne, ale jednak priorytetem jest w tym przypadku organizacja i funkcjonalność takiego wnętrza. Musimy wziąć pod uwagę, że pokój dziecka to miejsce jego zabawy, nauki oraz relaksu. Jego azyl spełnia różne funkcje, więc należy go właściwie przygotować.

Pokój warto podzielić na kilka stref, a każdą z nich urządzić, optymalnie wykorzystując całą przestrzeń. Pomieszczenie ma mieć wydzielone miejsce do zabawy – przyda się miękki dywan. Aby jednak nie robić zbyt dużego rozgardiaszu, warto nabyć kosze na zabawki, w którym wszelkie gadżety będą lądować po zabawie. Starszak potrzebuje biurko, wygodne i zdrowe dla jego kręgosłupa krzesło, oczywiście biurko, szafę i regalik na książki.

Uznaje się, że optymalna przestrzeń, w której zmieszczą się niezbędniki do pokoju dziecka, to taka, której powierzchnia ma średnio 20 metrów kwadratowych. Rzecz jasna pokoje dziecięce mogą być mniejsze albo większe, ale takie są idealne, by najmłodsi czuli się w nim w pełni swobodnie, bezpiecznie i komfortowo.

Pokój dziecięcy powinien być przytulny, ale zawsze uporządkowany. Warto postawić na ozdobniki, które będą podobać się maluchowi, ale uwagę należy zwrócić też na zdanie psychologów. Okazuje się, że idealne są pastele i stonowane kolory. Nie poleca się jednak zbyt intensywnych barw, takich jak czerwienie ani zbyt ciemnych, jak czernie i brązy. Spokojnie można korzystać z najnowszych trendów. Zgodnie z nimi ściany czy dodatki w pokoju dziewczynki mogą mieć kolor brudnego różu, mięty albo złota. Dla chłopców idealne będą szarości, zielenie i błękity. Uniwersalna jest też od zawsze biel. Po idealne produkty do pokoju dziecięcego zapraszamy na https://raczkujemy.pl.

Dajmy dziecku swobodę, niech samodzielnie wybierze elementy pokoju, które najbardziej przypadły mu do gustu. Oczywiście miejmy nad tym kontrolę. Chodzi jednak o to, by pokój malucha nie był naszą wizją, ale miejscem, w którym jego użytkownik będzie czuł się najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *