Najcięższe zawody na rynku pracy

0
Zakład pogrzebowy warszawa

Sporo osób narzeka na swoją pracę i uważa ją za najgorszą na świecie. Nie zdają oni sobie sprawy, że istnieją osoby pracujące w naprawdę ciężkich zawodach, które są niezbędne do funkcjonowania społeczeństwa, a jednocześnie nie zauważamy ich. Jakie są to zawody?

Pracownicy domów pogrzebowych i kamieniarze

Pracownicy zakładów pogrzebowych muszą być osobami z mocnymi nerwami i wysoką kulturą osobistą. Ludzie ci pracują w domach pogrzebowych, wykonując czynności takie, jak organizacja ceremonii pogrzebowych. Specjaliści z tej dziedziny muszą być obeznani z widokiem zwłok oraz z najróżniejszymi obrzędami związanymi z pochówkiem.  Zakład pogrzebowy często współpracuje z zakładem kamieniarskim, który tworzy płyty nagrobne i tablice pamiątkowe dla naszych bliskich.

Opieka nad starszymi osobami

Jednym z najcięższych zawodów jest również opieka na starszymi osobami. Jest to praca wymagająca bardzo dużej siły fizycznej, jak i psychicznej. Siła fizyczna przydaje się przy codziennych czynnościach nad osobą starszą, którą trzeba myć, przenosić (jeśli nie może się sama poruszać) i karmić. Nie zapominajmy, że seniorzy często muszą przyjmować leki o określonych porach, często w środku nocy, więc trzeba wykazać się też dużą odpornością na zmęczenie. Siła psychiczna potrzebna jest do wytrzymania ciągłych zmian nastrojów osób starszych i chorych oraz do widoku osób starszych powoli odchodzących z tego świata.

Steward/stewardessa

Żadna inna szkoła nie przygotowuje do tego zawodu oprócz szkoły życia. Stewardzi i stewardessy muszą mieć ogromną wytrzymałość na stres i pracę w ciężkich warunkach. Wielogodzinne loty, ciągłe zmiany stref czasowych, sytuacje ekstremalne na pokładzie samolotu to codzienność dla tych ludzi. Dodatkowo wiele osób zapomina, że to właśnie stewardzi i stewardessy są odpowiedzialni za przeprowadzenie ewakuacji samolotu oraz za zarządzanie sytuacjami kryzysowymi – są więc bardzo dobrze wyszkoleni. Co więcej, muszą oni cyklicznie odnawiać swoją wiedzę i zdawać rygorystyczne testy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *