Modne kolory na jesień 2018 – w co „ubrać” ściany?

0
butelkowa zieleń

Chociaż lato mamy jeszcze w pełni, to projektanci wnętrz już teraz przedstawiają nam najnowsze trendy dotyczące wystroju naszych mieszkań. Dzisiaj skupimy się na kolorach, bo jesienią właśnie one będą zaskakiwać, tworząc ciekawe propozycje dekoracji poszczególnych pomieszczeń.

Jesienią królować będzie butelkowa zieleń. Moda na ten kolor pojawiła się już w zeszłym roku, ale w tym będzie to niewątpliwie prawdziwy hit. Warto jednak postawić na niewielkie elementy pomalowane na ten kolor. Ciemna zieleń sprawdzi się na jednej ze ścian albo tylko na części, którą chcemy najbardziej wyeksponować. Pamiętajmy, że ta barwa, chociaż działa uspokajająco i nadaje przytulności, to jednocześnie optycznie zmniejsza przestrzeń. Będzie więc idealna, jeśli zastosujemy ją we wnętrzach o dużym metrażu.

Modne łączenie kolorów
Butelkowa zieleń będzie pięknie współgrać z uniwersalną bielą. Ci, którzy cenią sobie kolorowe wnętrza i nie chcą stawiać na nudne, spokojne przestrzenie, z łatwością mogą połączyć taką barwę z pudrowym różem. Z całą pewnością ciemnej zieleni nie łączmy zaś z czerwieniami, nieładnie będzie też wyglądać z beżem.

Dodatki, które nadadzą klimatu
Co ciekawe, producenci elementów dekoracyjnych, małych bibelotów, ale też poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz, proponują butelkową zieleń nie tylko na ścianach. Jesienią warto postawić na koce, pledy, poduchy, wazony, donice, patery, misy, kieliszki, dekoracyjne talerze czy obrusy właśnie w tym kojącym kolorze. Takie dodatki będą świetnie współgrały z ozdobami w kolorze starego złota, pudrowego różu oraz miedzi – to zresztą kolejne barwy, które według uznanych projektantów będą cieszyć się nadchodzącej jesieni największą popularnością.

Pamiętajmy, by przy urządzaniu własnych „czterech kątów” nie sugerować się jedynie modą, ale własnym gustem. Fakt, że butelkowa zieleń będzie w trendach, nie oznacza, że musimy ten kolor włączać do wystroju wnętrz. Priorytetem jest to, by dobrze czuć się we własnym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *