Mieszkanie dla singla – co wybrać?

0
mieszkanie od dewelopera

Niezależnie od sytuacji społeczno-ekonomicznej, rynek nieruchomości cały czas się rozwija. Przybywa nowych lokali, które szybko znajdują nowych chętnych. I choć bardzo często mieszkania kupowane są po to, aby następnie udostępniać je na wynajem krótkoterminowi, zainteresowanie tak zwanych zwykłych klientów nadal jest wysokie.

Trudno się temu dziwić. W końcu nowe mieszkanie od dewelopera to obecnie cel dla wielu osób. Zwłaszcza młodych. Decydują się na nie tylko pary i rodziny, ale również single. Co czeka ich na rynku, jakie dokładnie lokale mogą kupić?

Wybór mieszkania dla jednej osoby

 

Podczas analizowania rynku warto oczywiście zastanowić się nad własnymi wymaganiami. Nad tym, czego oczekujemy od mieszkania. Czy ma być to wyłącznie inwestycja na chwilę czy może na wiele lat. W pierwszym przypadku warto zainteresować się kawalerkami. Są znacznie tańsze, a ich metraż powinien okazać się w zupełności wystarczający. W przyszłości, gdy postanowimy założyć rodzinę, takie mieszkanie można wynająć. Zapewni nam to stały dopływ pieniędzy, na przykład na spłatę kredytu zaciągniętego na większe mieszkanie.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby od razu postawić na większy metraż. Może być to nawet inwestycja na całe życie lub przynajmniej jego większa część. Pomocny w tym okaże się sam rynek, a także to, jak prezentują się nowe mieszkania na sprzedaż. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, zapewnia dostęp do wielu lokali o bardzo zróżnicowanym metrażu. Do tego dochodzą segmenty, domy i mieszkania dwupoziomowe, które także mogą okazać się dobrym pomysłem. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie zaplanować zakup.

Oczywiście istotną kwestią pozostają ceny nieruchomości. Warszawa pod tym względem mono zróżnicowana. Osoby, którym nie zależy na szybkim i łatwym dostępie do ścisłego centrum, powinny zastanowić się mieszkaniem na obrzeżach lub pod miastem. Ceny takich nieruchomości często są bowiem znacznie niższe niż w samym centrum. Mowa tu zarówno o kawalerkach, jak i większych lokalach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *