Makijaż ślubny dla blondynek

0
makijaż ślubny gdańsk

W dniu ślubu każda Panna Młoda chce, by wszystkie oczy były zwrócone na nią. Idealny wizerunek ślubny to kwestia nie tylko pięknej sukni, ale również fryzury i makijażu. Te dwa ostatnie elementy, powinny idealnie ze sobą współgrać, na co nie każdy zwraca uwagę. Szczególnie blondynki powinny mieć na względzie parę rad, aby ich makijaż ślubny wyglądał nieskazitelnie.

 

Blond włosy mogą towarzyszyć różnym typom urody. Nie można więc jednoznacznie określić, jaki dokładny rodzaj makijażu najlepiej sprawdzi się u każdej blondynki. Mimo to, porównując pewne zależności związane z kolorem włosów, blondynkom raczej zalecane jest ostrożne podejście do intensywnych kolorów.

Przy wyborze cieni do powiek, kierować można się generalnym odcieniem skóry i włosów. W tym przypadku platynowe blondynki, powinny skłaniać się raczej ku chłodniejszym i jasnym tonom, te najbardziej będą pasować do ich urody. Z kolei osoby o ciepłej poświacie na skórze lub posiadające miodowe przebłyski we włosach, w przypadku makijażu ślubnego mogą odważyć się na bardziej słoneczne kolory. Bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku większości blondynek powinny być odcienie szarości i chłodnego brązu, a w odważniejszych kreacjach także czerń i perłowa biel.

Czasem warto zasugerować się kolorem tęczówki, jeśli chcemy osiągnąć efekt bardzo wyrazistego spojrzenia. W tym przypadku złote odcienie bardzo podkreślą niebieskie oczy, a fioletowe odcienie sprawią, że zielone lub brązowe oczy będą się szczególnie odznaczać.

W przypadku wyboru koloru pomadki, to róże okażą się szczególnie odpowiednie. Tak jak powyżej, chłodny typ urody powinien sięgnąć po odcienie różu z domieszkami niebieskich tonów (np. fiolety), a blondynki o ciepłej karnacji, mogą odważyć się na barwę lekko koralową.

Blondynki przy planowaniu makijażu ślubnego, nie powinny zapominać o oznaczeniu rzęs oraz brwi. Naturalnie są one bowiem często bardzo jasne, wręcz niewidoczne. Bez ich podkreślenia makijaż będzie niepełny, a twarz mało wyrazista. Warto też zdecydować się na odrobinę różu i bronzera, szczególnie jeśli mowa o bladej karnacji. Należy jednak obchodzić się z nimi ostrożnie, aby nie osiągnąć sztucznego efektu. Wybierając róż, dobrą sugestią może być naturalna barwa ust lub kolor pomadki.

Blondynki w przypadku makijażu ślubnego mogą spotykać się z wieloma utrudnieniami. Warto zasugerować się licznymi, powszechnie dostępnymi radami, a także inspiracjami, dotyczącymi osiągnięcia idealnego wizerunku. Dobrym źródłem pomysłów na ślubny wizerunek jest Pinterest i strony wizażystek, które umieszczają metamorfozy swoich klientek. Możesz znaleźć je, wpisując w przeglądarkę hasło typu: makijaż ślubny gdańsk. Najważniejsze, aby pamiętać, że końcowy efekt powinien podobać się właśnie Pannie Młodej, niezależnie od podjętych metod jego osiągnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *