Lekcje angielskiego w przedszkolu językowym

0
przedszkole językowe kabaty

Każdy rodzic chce, by jego dziecko miało jak najlepszy start w dorosłość i optymalne warunki do rozwoju. Z tego powodu tak ważny jest staranny wybór wszelkich dodatkowych aktywności, w tym przedszkola językowego.

 

Nauka przez zabawę

Obecnie, język angielski towarzyszy nam w każdym aspekcie życia i bez wątpienia każdy z nasz powinien go znać. Dlatego też lekcje tego języka warto zacząć możliwie najwcześniej. Można zdecydować się na lekcje angielskiego, ale także pogłębiać umiejętności lingwistyczne przez gry, zabawy i filmy w tym języku. Niezależnie od tego, na co się finalnie zdecydujemy, najistotniejszy w nauce języka angielskiego jest wczesny start i regularność.
Wybierając lekcje języka dla dziecka, przede wszystkim kierujmy się sposobem ich prowadzenia. Nauka języka ma być dla dzieci atrakcyjna i zabawna, dzięki czemu nie odczują jej jako przykrego obowiązku. Jeśli poślemy dziecko do przedszkola językowego, najlepiej, by lekcje odbywały się w formie zabawy, w ramach prowadzonych normalnie w przedszkolu zajęć. Niektóry lektorzy posiadają certyfikaty z różnych specjalistycznych programów do nauki dzieci. Taki certyfikat to zawsze dodatkowy atut. Zajęcia powinny być prowadzone przez wykwalifikowanego lektora lub native speakera z doświadczeniem i umiejętnościami niezbędnymi do pracy z małymi dziećmi. Optymalnie, żeby lektor mający uczyć dzieci angielskiego posiadał także jakieś kwalifikacje do pracy z przedszkolakami.

Przedszkole językowe – jak wybrać

Do wyboru przedszkola językowego, jak każdego innego przedszkola, należy się właściwie przygotować. Podstawowym kryterium wyboru powinien być poziom językowy kadry. Opiekunki powinny być doświadczonymi lektorkami języka lub przynajmniej posiadać stosowne certyfikaty. Ideałem by było, by choć jeden z opiekunów był native speakerem mówiącym po angielsku. Przy wyborze przedszkola językowego musimy zwracać uwagę na ofertę dydaktyczną i zajęcia dodatkowe. Oprócz zajęć językowych, w przedszkolu  nie powinno zabraknąć tradycyjnych modułów, takich jak rytmika, plastyka czy zabawy ruchowe. Oczywiście wszystkie te zajęcia powinny być prowadzone w języku obcym. Jeśli decydujemy się na przedszkole językowe, ważne jest by placówka mieściła się w wygodnym budynku, wyposażonym we wszelkie udogodnienia i plac zabaw. Jedną z propozycji do rozważenia może być Przedszkole językowe Kabaty, które spełnia wymienione powyżej kryteria.

Tylko nauka, która odbywa się w komfortowych i przyjaznych warunkach może być efektywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *