Kiedy sprawdza się ozonowanie pomieszczeń?

0
ozonator powietrza

Ozon w czystej postaci to doskonały środek odkażający. Dzisiaj stosuje się go w celu dezynfekcji pomieszczeń zamkniętych, ale też terenów otwartych. Jest idealnym zamiennikiem inwazyjnego chloru. Co więcej, wykazuje szereg dobroczynnych, znacznie lepszych właściwości.

 

Właściwości ozonu

Ozonowanie pomieszczeń sprawdza się w przypadku przestrzeni, w których kumulują się wirusy, bakterie, roztocza, grzyby i pleśń. To dlatego ozon stosowany jest w szpitalach, restauracjach, przychodniach, sklepach, przedszkolach, biurach, ale też piwnicach, pustostanach czy obiektach mieszkalnych albo wszędzie tam, gdzie jest duże skupisko ludzi. Dzisiaj świetnie sprawdza się nie tylko odkażanie pomieszczeń, ale też parków, skwerów, taksówek, metra, przejść podziemnych, urzędów, poręczy, korytarzy galerii handlowych. Ozonowanie standardowo przeprowadzane jest też na salach zabaw czy w bibliotekach.

 

Kiedy warto stosować ozon?

Warto dodać, że ozon nie tylko zwalcza bakterie i grzyby, dzięki czemu przestrzeń pozostaje idealnie sterylna. To jedyny środek do eliminacji przykrego, intensywnego zapachu, którego nie da się usunąć poprzez odświeżacze powietrza czy wietrzenie. To najczęściej przykry odór rozkładających się zwłok, ale też stęchlizny czy wilgoci.

 

Co można ozonować?

Ozonowaniu mogą być poddane całe przestrzenie otarte bądź zamknięte albo poszczególne przedmioty, w tym dokumenty czy meble. Wystarczy wybrać odpowiedni generator ozonu. Ozon jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz środowiska, dlatego też zabiegi odkażające przy jego zastosowaniu można bez problemu wykorzystywać nawet każdego dnia.

 

Kto wykonuje ozonowanie?

Wiele osób nabyło własne ozonatory. To małe urządzenia do użytku domowego, które obsługuje się łatwo i nie stanowią żadnego zagrożenia. Jeśli odkażane mają być duże przestrzenie, warto wynająć do tego profesjonalne firmy. To przede wszystkim firmy sprzątające. Ich pracownicy przeszli konkretne szkolenie oraz potrafią przeprowadzić ozonowanie w sposób skuteczny. Ważny jest nie tylko model konkretnego generatora ozonu, ale też sposób jego rozpylania.

 

Duże zasługi dla ozonatorów przypisuje się dezynfekcji przestrzeni i pomieszczeń tym sposobem w ramach walki z koronawirusem. Ponieważ nie wynaleziono jeszcze skutecznego środka do zwalczania tego wirusa, dba się o odpowiednią dezynfekcję i sterylność wszelkich miejsc, w których mogą przebywać ludzie. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko rozprzestrzeniania  koronawirusa oraz działa korzystnie na odporność organizmu samych narażonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *