Jak wybrać oświetlenie do gabinetu stomatologicznego?

0
sklep dentystyczny

W dzisiejszych czasach modne staje się oszczędzanie energii. Nic w tym dziwnego – jej ceny rosną, co ma przełożenie nie tylko na klientów detalicznych, ale też na firmy, przychodnie i… gabinety stomatologiczne. Podstawą wyposażenia tegoż gabinetu są oczywiście lampy, które służą nie tylko do oświetlenia przestrzeni, ale też stanowiska roboczego.

Regulowane źródło światła

Praktycznie każdy, duży sklep akcesoria stomatologiczne ma w swej ofercie lampy dentystyczne. Dostępne urządzenia w niczym nie przypominają tego, co można było spotkać w gabinecie jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Dziś stawia się przede wszystkim na regulację w zakresie położenia lampy, intensywności świecenia, barwy emitowanego światła itd. Wzorem wcześniejszych modeli urządzenia te wyposażone są również w elastyczny pałąk, który ułatwia ich właściwe usytuowanie względem jamy ustnej pacjenta. Obudowa lampy wyposażona jest również w uchwyt, za pomocą którego dentysta może (jedną ręką) właściwie ustawić sprzęt.

Oszczędne źródło światła

Lampy, które ma na swym stanie każda większa hurtownia stomatologiczna, to bardzo oszczędne źródło światła. Dzięki zastosowaniu technologii LED ich zużycie energii drastycznie spadło, co w konsekwencji przełożyło się również na obniżenie rachunków za prąd (biorąc pod uwagę, jak długo dana lampa pracuje). Należy jednocześnie pamiętać, że zastosowanie LED-ów pozwoliło lepiej dostrajać intensywność świecenia lampy do swoich potrzeb. Oznacza to, że przy dobrych warunkach oświetleniowych jej moc zostać ograniczona nawet o kilkanaście procent, co już niesie ze sobą realne oszczędności. Oczywiście nie można zapomnieć, że lampy te – podobnie jak każde inne narzędzia stomatologiczne – podlegają ciągłemu udoskonalaniu. Dlatego z powodzeniem wyposaża się je w układy optyczne zwiększające intensywność strumienia świetlnego. Wszystko po to, aby dentysta mógł mieć nieograniczone pole obserwacji.

Podsumowując, każdy sklep instrumenty stomatologiczne powinien posiadać dostęp do nowoczesnych, funkcjonalnych i stworzonych „pod użytkownika” lamp dentystycznych. Wymaga tego interes zarówno samego dentysty, jak i jego pacjentów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *