Jak uzyskać odszkodowanie od nierzetelnego klienta?

0
odszkodowania olsztyn

Niewypłacalność na rynku działań B2B może doprowadzić do bankructwa firmy. Nie da się ukryć, że znalezienie i współpraca z rzetelnym kontrahentem to klucz do sukcesu dla wielu działalności. Niestety, bardzo często dochodzi do sytuacji, w których klient biznesowy nie do końca wywiązuje się z warunków umowy, którą podpisał.

Każda współpraca biznesowa jest ryzykowna. Finałem ma być przecież korzyść dla obu stron, najczęściej związana z finansowym zyskiem. Problemy pojawiają się wtedy, gdy jeden z partnerów zaczyna mieć problemy z wypłacalnością i opóźnia opłacanie faktur. Dla wierzyciela jest to spory kłopot, przecież nierzadko poczynił już inwestycje różnego typu, by wywiązać się z warunków umowy. Kolejna standardowa sytuacja to taka, która dotyczy zerwania umowy przed czasem. I tutaj kontrahent bardzo często przeznaczył już środki w celu współpracy, a zerwanie umowy wiąże się z ich utratą i niewygenerowaniem zysku, jaki zakładał.

Firmom, które w takich sytuacjach mogą utracić płynność finansową należą się bezwzględnie odszkodowania. W pierwszej kolejności sprawa trafia do windykacji. Wdrażany jest proces windykacji polubownej, czyli szereg technik, które mają na celu jak najszybszą spłatę powstałego długu z korzyścią dla obu stron postępowania. Jeśli nierzetelny klient biznesowy nadal ucieka od odpowiedzialności, rozsądnym rozwiązaniem jest zgłoszenie sprawy do sądu.

W sytuacji, kiedy negatywne skutki współpracy z klientem nie dotyczą bezpośrednio finansów, ale właśnie na przykład przedwczesnego zerwania umowy, dobrym krokiem jest wynajęcie prawnika, który podejmie z klientem negocjacje. Odszkodowanie w Olszynie czy innym mieście w Polsce z tego tytułu można uzyskać również poprzez zgłoszenie sprawy do Sądu. Podstawą ubiegania się o odszkodowanie jest wtedy podpisana umowa i warunki, które zostały w niej zawarte.

Firmy, które chcą rozprawić się z nierzetelnym klientem mogą zwrócić się o pomoc do kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się właśnie w tym zakresie. Podpowiadamy, że niektóre z nich nie pobierają opłat za wstępne porady. To ogromna szansa na profesjonalne przygotowanie się do walki o własne pieniądze. Bez wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów polskiego prawa może być trudno o właściwe odszkodowanie. Walka z nieuczciwymi kontrahentami powinna odbyć się natychmiast. Chodzi tu przecież o pieniądze z budżetu firmy, których brak powoduje nie tylko niemożność realizowania kolejnych inwestycji, ale w skrajnych przypadkach również bankructwo firmy, która jest poszkodowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *