Ile ciepła ucieka przez drzwi i okna?

0
drzwi wrocław

Generowane wewnątrz domu ciepło ucieka przez ściany, dach, ale najbardziej przez drzwi i okna. To właśnie dlatego należy zwracać szczególną uwagę na ich szczelność.

Okazuje się, że przez drzwi i okna może uciekać nawet 20% ciepła. Oznacza to, że właśnie o tyle wzrastają niepotrzebnie opłaty, jakie wiążą się z ogrzaniem nieruchomości. Problem nieszczelności okien czy drzwi jest spory i to nie tylko w sezonie grzewczym, czyli jesienią i zimą. Również latem proces przenikania powietrza nie jest korzystny, bowiem do wnętrza może przedostawać się powietrze gorące.

To właśnie dlatego eksperci, którzy zajmują się produkcją najlepszej jakości okien i drzwi, zwracają szczególną uwagę na parametry szczelności okien. Dzisiaj inwestycja w okna jest spora i to samo dotyczy drzwi. Wrocław, Poznań czy Warszawa oferują ich różne rodzaje, ale na te najlepsze trzeba dużo zapłacić. Taka inwestycja się jednak opłaca, bo przecież okna i drzwi mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat w doskonałym stanie. Co więcej, nowoczesna technologia pozwala na ich rozmaite funkcje i tutaj doskonałym przykładem mogą być okna trzykomorowe, a nawet pięciokomorowe.

Jeśli i Ty płacisz zbyt wysokie rachunki za ogrzewanie mieszkania, może warto zastanowić się nad jakością okien i drzwi, z których korzystasz we własnej nieruchomości. Może już czas na ich zmianę? Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się te elementy domu, które są wykonane z naturalnego drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *