Do czego służą kotły wielopaliwowe?

0
kotły wielopaliwowe

Chcesz wiedzieć, czym są kotły wielopaliwowe? To przede wszystkim sprzęt, który służy do spalania odpadów drzewnych takich, jak np. trociny, zrębek i mieszaniny kory. Dzięki wykorzystaniu wielopaliwowego i niskotemperaturowego kotła wodnego z wydajnym obiegiem spalin sprawisz, że spalanie trocin zawsze przebiegnie sprawnie i wydajnie. Urządzenia tego typu stosuje się najczęściej do celów grzewczych, czyli produkcji gorącej wody. Kotły wielopaliwowe mają też zastosowanie w branży technologicznej.

Zasada działania sprzętu tej klasy jest dość prosta. Komora paleniskowa powoduje spalanie trocin i nie tylko, gdzie także następuje odparowanie wilgoci znajdującej się w danym paliwie. Zapamiętaj, że kotły wielopaliwowe gwarantują idealne warunki spalania oraz równomierne rozłożenie ciepła. Co ciekawe, nowoczesny sprzęt tego typu posiada też opcję automatycznego odpopielania.

Kotły wielopaliwowe a ekologia

Musisz wiedzieć, że kotły wielopaliwowe są przede wszystkim ekologiczne. Spalanie trocin nie generuje szkodliwych substancji lotnych, a także nie emituje tyle spalin co np. węgiel. Dodatkowo obsługa urządzenia jest prosta, a można nawet powiedzieć, że automatyczna. Domownicy ogrzewający swoje nieruchomości kotłem wielopaliwowym docenią na pewno funkcjonalność, jak i bezawaryjność urządzenia. Uwaga! Na kotły wielopaliwowe masz szansę otrzymać dotację od rządu, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo pieniędzy na ich zakupie oraz montażu w swoim domu lub innej nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *