Dlaczego okna drewniane zyskują popularność?

0
okna drewniane toruń

Osoby budujące dom często zastanawiają się które okna są lepsze – drewniane czy plastikowe? Faktem jest, że jeszcze niedawno okna typu PCV były dużo częściej spotykane, natomiast w ostatnich latach znacząco na popularności zyskały drewniane wykończenia. Czym jest to spowodowane i czy ten trend dalej będzie postępował?

Zacznijmy od skojarzeń z oknami wykonanymi z drewna. Przez wiele lat były one synonimem starych powojennych i nieszczelnych konstrukcji. Dziś kojarzone są raczej z pewnego rodzaju prestiżem i stylowym wykończeniem. Prawdą jest, że na rynku aktualnie jest dostępnych bardzo dużo rodzajów okien drewnianych (odrębna kolorystyka oraz faktura), dzięki czemu możemy je dopasować niemal do każdego wystroju wnętrza. Związana jest z tym oczywiście cena – ramy wykonane z sosny są zdecydowanie tańsze i szerzej dostępne. Do droższych i trwalszych rodzajów należą okna dębowe oraz świerkowe. Kolejnym atutem drewnianych okien jest dowolność ich kształtu. Dzięki dzisiejszym technologiom możemy zamówić ramy o nietuzinkowym wyglądzie.

Należy pamiętać, że drewno wymaga odpowiedniej konserwacji. W przypadku okien plastikowych wystarczy jedynie regularne czyszczenie podstawowymi środkami czystości. W przypadku drewna natomiast niezbędne jest zabezpieczanie ram specjalnymi produktami co 3 lub 4 lata.

Niepodważalną zaletą okien drewnianych jest ich energooszczędność. Drewno cechuje się wyższymi zdolnościami izolacyjnymi, z tego względu zimą ogrzewanie naszego domu jest skuteczniejsze i przede wszystkim tańsze. Dzięki nowoczesnej stolarce, która jest w stanie wydobyć z drewna bardzo dobre wyniki przepuszczalności termicznej, drewniane okna są coraz częściej stosowane w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym.

Obecnie rośnie popyt na okna drewniane. Toruń oraz inne miasta dysponują szeroką ofertą tego typu okien, a zakłady produkcyjne są w stanie wykonać dla klienta indywidualnie okna o dowolnych kształtach i rozmiarach. To sprawia, że drewno stało się bardzo poważną konkurencją dla wykończeń z tworzyw sztucznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *