Dieta owocowo-warzywna – oczyść swój organizm z toksyn

0

Nasz organizm każdego dnia narażony jest na ogrom zanieczyszczeń, chemii, toksyn i pasożytów. Niestety, trudno jest przed nimi uciec, ale za to udaje się skutecznie je zwalczać. To dlatego najlepsi dietetycy zalecają, by przynajmniej kilka razy w roku stosować detoks organizmu, a na co dzień dbać o właściwą dietę.

Jedną ze skutecznych metod detoksykacji organizmu jest stosowanie diety owocowo-warzywnej. Okazuje się, że najwięcej związków chemicznych i toksyn dociera do naszego żołądka poprzez spożywanie mięsa. Wszyscy dobrze wiemy, w jakich warunkach odbywają się hodowle i czym faszerowana jest zwierzyna.

Warto zmienić więc nawyki żywieniowe i przynajmniej na dwa tygodnie kategorycznie odstawić mięso. Przyda Ci się wyciskarka do warzyw i owoców, dzięki której w kilka chwil przyrządzić pyszne soki albo bazę owocowo-warzywnych potraw. Pamiętaj, że to właśnie wyciskarka soków pozwala na zachowanie wszystkich dobroczynnych właściwości produktów, które poddawane są obróbce.

Oczyszczenie organizmu z toksyn, pasożytów czy grzybów zapewnia też dieta dr Budwig. Tę zaleca się również w walce z rakiem albo podczas profilaktyki antyrakowej. I w tym przypadku podstawą codziennego menu są owoce i warzywa. Okazuje się, że to właśnie one zawierają silnie działające związki oczyszczające. Dr Budwig zaleca przede wszystkim picie soku z marchwi, z ananasa, papai czy kiszonej kapusty. Warto do nich dodawać miód albo olej kokosowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *