Artroskopia kolana – kiedy warto ją wykonać?

0
artroskopia kolana

Nie ma wątpliwości, że to właśnie artroskopia kolana jest jednym z najbardziej skutecznych badań, których celem jest diagnostyka schorzeń kolan. Okazuje się, że chociaż to badanie nieco inwazyjne, to osiąga najlepsze rezultaty. Dzisiaj medycy skłaniają się ku wykonywaniu właśnie artroskopii o wiele chętniej aniżeli do realizowania badań, takich jak usg, rtg czy rezonans magnetyczny. Wymienione badania są oczywiście dokładne, ale to artroskopia jest o wiele bardziej szczegółowa. Jeśli borykasz się z problemem bólu stawu kolanowego, dowiedz się na temat tego badania więcej. Jest ogromne prawdopodobieństwo, że to właśnie artroskopia kolana pozwoli optymalnie zdiagnozować dolegliwość, z powodu której cierpisz.

Musisz wiedzieć, że aż 30% pacjentów, którzy zgłaszają się do lekarza w celu rozpoznania przyczyny bólu kolana, niestety nie jest odpowiednio zdiagnozowana. Wszystko dlatego, że stawia się właśnie na badania, które dają tylko ogólny obraz, a nie zagłębiają się w szczegóły. W nowoczesnych placówkach medycznych artroskopia kolana wykonywana jest już niemalże standardowo. Nadal jednak badanie to nie jest wykonywane rutynowo, a szkoda, bo pozwala rozpoznać schorzenie od razu, dzięki czemu możliwe staje się skuteczne leczenie.

Artroskopia kolana zalecana jest zawsze w przypadkach przewlekłego bólu kolana o nieznanym pochodzeniu, by wykluczyć bądź potwierdzić zmiany zwyrodnieniowe. Co więcej, medycy zalecają tego typu badanie w przypadku urazów kolan – zarówno świeżych, jak i tych dawnych, ale też złamań, zmian przeciążeniowych, infekcji, stanów zapalnych, ciała obcego w kolanie, zmian o charakterze nowotworowym czy martwicy. Standardowo takie badanie powinno wykonywać się przy podejrzeniu uszkodzeń części kolana, takich jak łąkotka, więzadła, rzepka bądź chrząstka.

Jeśli lekarze nie potrafią znaleźć przyczyny bólu Twojego kolana, a stan stawów wyraźnie się pogarsza, po pierwsze – zmień lekarzy, po drugie – zdecyduj się na artroskopię kolana. To dzisiaj jedno z najnowocześniejszych badań, które pozwala na pełną, profesjonalną diagnostykę różnego typu schorzeń w obrębie stawu kolanowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *