Altana – idealne miejsce na relaks

0
deski tarasowe wpc

Każdy, kto mieszka w domu jednorodzinnym i dysponuje ogrodem, powinien go zagospodarować w taki sposób, aby w ciepłe wiosenne i letnie dni można było w nim odpocząć i chociaż na chwilę oderwać się od codziennej rutyny. Wiele osób decyduje się na taras, są też jednak zwolennicy postawienia altany pośród drzew i krzewów ogrodowych. Najszybszą i zdecydowanie najłatwiejszą opcją jest kupienie gotowej katalogowej altanki. Alternatywą jest wykonanie takiego miejsca na własną rękę.

Altana to lekkie konstrukcje, które najczęściej mają formę wielościanu. W narożnikach ustawione są słupy, które są ze sobą połączone ścianą, podłogą oraz dachem. Często w takim miejscu oprócz sofy czy wygodnych foteli umieszcza się grilla, dzięki czemu możemy spędzić tam doskonały czas w gronie przyjaciół bez potrzeby chodzenia do domu.

Zdecydowanie najczęściej spotykane są altany wykonane z drewna. Materiał ten doskonale komponuje się z naturą, stąd dominacja tego materiału nad innymi. Do najpopularniejszych drzew wykorzystywanych do budowy altany wymienia się sosny oraz świerki. Innym rozwiązaniem są altany metalowe. Do ich wykonania korzysta się głównie z aluminium. Metal doskonale nadaje się do zabudowy w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Dodatkowym elementem takich altan są bardzo często materiałowe ścianki i zasłonki.

O ile konstrukcje i powierzchnie boczne mogą być wykonane z różnego typu materiałów, o tyle zaleca się, by podłoga była drewniana lub kompozytowa. Deska tarasowa wpc doskonale nadaje się do tego typu zabudowań, ponieważ nie tylko ładnie wygląda, ale również charakteryzuje się dużo większą wytrzymałością. Jest odporna na ścieranie, skrajne temperatury oraz pozbawiona jest drzazg i sęków, dzięki czemu można bez obaw poruszać się po niej boso. Dodatkowym jej atutem (zwłaszcza w przypadku niezabudowanych altan) jest antypoślizgowa powierzchnia. Utrzymanie higieny takiego podłoża również nie stanowi problemu, ponieważ wystarczą w tym przypadku jedynie standardowe środki czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *