Soki z owoców cytrusowych a ich wartości zdrowotne

soki cytrusowe

Picie soków cytrusowych jest doskonałym antidotum w przypadku pojawienia się przeziębienia, kataru czy grypy. Regularne picie soków z owoców cytrusowych dostarcza naszemu organizmowi wielu składników, które są niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Nie tylko zapobiegają pojawieniu się żylaków, ale także wspierają nasz system immunologiczny w zwalczaniu wirusów.

Soki cytrusowe – samo dobro

Sok z wyciśniętych cytrusów zawiera dużą dawkę witaminy C, która wspiera prawidłową pracę systemu immunologicznego w zwalczaniu wirusów, zarazków, pasożytów i wolnych rodników. Dzięki witaminie C dochodzi do wytworzenia się kolagenu, który przyspiesza gojenie się ran, siniaków i złamań oraz hamuje procesy starzenia się skóry.

Pomarańcze pełne słońca i witamin

Nie wszyscy pamiętają, że pomarańcze zawierają wiele witamin z grupy B: B1, B2, B6, ale też A, C, PP, E, P. Dodatkowo zawierają sód, potas, żelazo i miedź. Witamina A zawarta w pomarańczach wspiera układ odpornościowy i przeciwdziała wielu chorobom, w tym nowotworom oraz wpływa na odpowiedni stan skóry. Dodatkowo obniża zły poziom cholesterolu we krwi.

Soki cytrusowe zawierają witaminy z grupy B, które wpływają uspokajająco na nasz organizm, powodując dobre samopoczucie, usuwanie zmęczenia, czy irytacji. Także zawarte w pomarańczach witaminy odgrywają bardzo istotną rolę w procesach, jakie zachodzą w organizmie, bierze udział w metabolizmie tłuszczów oraz białek. Ważna jest również witamina E, która wspomaga leczenie chorób sercowo-naczyniowych, tym samym przyspieszając gojenie się uszkodzonych tkanek, ale także pomagają zwalczyć grzybicę. Należy pamiętać, że witamina E ma bardzo silne właściwości antyoksydacyjne oraz hamuje wytwarzanie się wolnych rodników, które stanowią przyczynę poważnych chorób nowotworowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *