Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód na wakacje?

wypożyczalnia samochodów Kutno

Wakacje to wyjątkowy czas, kiedy ludzie często udają się na coraz dalsze wypady, aby oderwać się od codzienności i wypocząć. Z takimi wyjazdami wiąże się dużo planowania i podejmowania decyzji, a jedną z nich jest środek transportu. Wiele osób decyduje się postawić na podróż samochodem, jednak nie wszyscy takowy posiadają. Czym się kierować przy wyborze auta z wypożyczalni?

Zaufana wypożyczalnia

Godna polecenia wypożyczalnia to sprawa priorytetowa. Pod pojęciem dobrej wypożyczalni kryje się nie tylko atrakcyjna cena za wynajem, ale również szacunek do klienta i przejrzyste zasady wynajmu. Najlepszym źródłem informacji będą opinie naszych znajomych lub rodziny. W takim wypadku mamy pewność, że nikt nie chce nas naciągnąć, a polecona wypożyczalnia spełni nasze oczekiwania. Innym cennym źródłem informacji dla nas jest internet. Oczywiście nie można wierzyć we wszystko, co przeczytamy w sieci, jednak jeśli wypożyczalnia ma dużo pozytywnych na różnych portalach internetowych, z dużym prawdopodobieństwem możemy takowej zaufać. W Polsce jest bardzo dużo miejsc, w których znajduje się wypożyczalnia samochodów. Kutno, Łódź, Bydgoszcz i inne większe lub mniejsze miasta w naszym kraju mają bogate oferty wielu różnych wypożyczalni.

Czas i cena wynajmu

Każda wypożyczalnia charakteryzuje się swoją polityką wynajmu aut. Z pozoru warunki często wydają się podobne, jednak mogą się różnić szczegółami. Z tego powodu warto dokładnie przeczytać umowę, którą przyjdzie nam podpisać. Jeżeli chodzi o stawki za wynajem samochodu – zwykle są one stałe i dotyczą wypożyczenia samochodu na dobę, a nie na ilość godzin. Jeżeli z oddaniem samochodu spóźnimy się chociażby godzinę, właściciel wypożyczalni może doliczyć nam cenę za całe następne 24 godziny.  Cena wynajmu może również różnić się w zależności od stażu i wieku kierowcy. Jeśli ktoś jest młodą osobą, która niedawno zdała egzamin na prawo jazdy, musi liczyć się z tym, że nie będzie traktowana w sposób ulgowy i choć nie zawsze, często zapłaci więcej niż kierowca z kilkunastoletnim stażem.

Polityka paliwowa

Wypożyczalnie korzystają z różnych reguł, jeśli chodzi o stan paliwa w samochodach. Najsprawiedliwszą i jednocześnie najbezpieczniejszą opcją jest umowa, w której klient zwraca samochód z takim samym poziomem paliwa, jaki widniał na liczniku w momencie wynajmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *