Mezoterapia igłowa czy bezigłowa?

0

Odkąd medycyna estetyczna stała się dużo bardziej popularna aniżeli chirurgia plastyczna i z bezpiecznych zabiegów korzysta się dzisiaj powszechnie, to właśnie mezoterapia zaczęła wieść prym w kwestiach dbania o stan i wygląd skóry twarzy.

Mezoterapia jest nieinwazyjnym zabiegiem, dzięki któremu twarz (bądź inne części ciała) stają się o wiele bardziej atrakcyjne. Dzięki zabiegom tego rodzaju, skóra jest odżywiona, wygładzona, odpowiednio nawilżona. Zarówno w przypadku mezoterapii igłowej jak i bezigłowej, istotą jest przenikanie w głąb tkanki skórnej odpowiednio dobranych preparatów witaminowych, które mają pobudzać ją do naturalnej regeneracji. Biorąc jednak pod uwagę oba rodzaje zabiegów, zauważa się znaczne różnice. Przedstawimy je w poniższym tekście.

Mezoterapia igłowa

Polega na wstrzyknięciu w głąb skóry odżywczego preparatu. Odpowiednia dawka sprawi, że efekty zabiegu są niemalże natychmiastowe a kondycja skóry ulega znacznej poprawie. Właściwa kompozycja witamin i minerałów sprawi, że wiotka skóra staje się napięta, nawilżona, pozbawiona zmarszczek. Co ciekawe, mezoterapia stosowana jest nie tylko w celu przywrócenia młodości skóry twarzy. Z ogromnym powodzeniem walczy się przy jej wykorzystaniu z łysieniem głowy, cellulitem na poszczególnych partiach ciała czy rozstępami.

Warto wiedzieć, że regenerujący koktajl, jaki zostaje wstrzyknięty w głąb skóry, dobierany jest indywidualnie, patrząc na potrzeby i oczekiwania każdego pacjenta. Właśnie dzięki temu można liczyć na świetne, natychmiastowe efekty.

Podsumowując, mezoterapia igłowa jest idealnym zabiegiem dla osób, które w szybkim czasie chcą odmłodzić swój wygląd, pozbyć się cellulitu z ud, pośladków, bioder czy brzucha i ramion, zniwelować łysienie skóry głowy czy zwalczyć rozstępy. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, niewywołujący żadnych trwałych, niekorzystnych skutków ubocznych. Kilka dni po zabiegu może utrzymywać się jedynie niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia preparatu.

Pamiętajmy jednak, że z zabiegów tego rodzaju nie może korzystać każdy. Przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża i okres karmienia piersią, choroby onkologiczne, cukrzyca oraz różnego rodzaju choroby skóry – tak o podłożu bakteryjnym jak i wirusowym.

Mezoterapia bezigłowa

To doskonała alternatywa dla mezoterapii igłowej. To również metoda wprowadzania w głąb skóry odżywczych koktajli, ale bez konieczności ich wstrzykiwania w głąb skóry. Zabieg przynosi dokładnie te same rezultaty, ale wykonuje się go za pomocą urządzenia, które wyposażone jest w tysiące cienkich igiełek, które nakłuwają skórę bezboleśnie, na głębokość do maksymalnie kilku milimetrów. Dopiero potem na skórę twarzy czy innej części ciała nakłada się odżywczy koktajl, który dzięki mikroskopijnym nakłuciom wnika o wiele lepiej w głąb skóry.

Aby zabiegi mezoterapii bezigłowej przyniosły rezultaty, należy je przeprowadzać seriami, które zalecane są indywidualnie. Przeważnie wykonuje się je raz na 14 dni, przez okres 2 miesięcy. Najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy połączy się zabiegi mezoterapii bezigłowej z mikrodermabrazją czy peelingami chemicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *